Samsung Galaxy Watch – Zgodność z systemami Android i iPhone

Najlepiej z telefonem Samsung lub innym telefonem z Androidem
Działa z iPhone’ami, ale bez połączeń, wiadomości i poczty e-mail
Nadal będziesz otrzymywać powiadomienia o wiadomościach z urządzenia iOS
Samsung Galaxy Watch działa najlepiej z telefonami Samsung, które są wyposażone w aplikację Gear już załadowaną. Ale działa również z innymi nowymi i starszymi telefonami z Androidem – wystarczy uruchomić system Android 5.0 lub nowszy, czyli Android Lollipop z 2014 roku. Podczas testowania w połączeniu z telefonem innym niż Samsung użyliśmy Pixela 2 w naszych testach.

Przetestowaliśmy także nasz Galaxy Watch za pomocą trzeciego urządzenia – iPhone’a X. Telefon iPhone 5 i nowszy jest zgodny z zegarem smartwatch (z systemem iOS 9 lub nowszym), ale ma więcej funkcji „czytaj” niż „pisz”. Możesz czytać powiadomienia iMessage, ale nie możesz na nie odpowiadać i nie możesz inicjować komunikacji – nie ma poczty e-mail, połączenia telefonicznego ani aplikacji do obsługi wiadomości. Od czasu do czasu musieliśmy też uruchamiać aplikację Samsung Gear iPhone, aby utrzymać połączenie aktywne, w przeciwnym razie zegarek przejdzie w tryb Standalone.

Ten smartwatch jest lepszym towarzyszem dla telefonów z systemem Android, w szczególności telefonów Samsung, takich jak Note 9.

Samsung Galaxy Watch ma najlepszy design i najlepszy system operacyjny każdego testowanego smartwatcha. Przypomina prawdziwy zegarek, ma zdrową liczbę treningów z automatycznym śledzeniem, a jego podstawowe oprogramowanie działa intuicyjnie za pośrednictwem obrotowej ramki. Czterodniowa żywotność baterii pozwala na więcej czynności i mniej ładowania.

Pewnie, gruba konstrukcja będzie zbyt duża dla niektórych osób, a wybór aplikacji jest zbyt mały dla prawie wszystkich. I nikt nie użyje asystenta Bixby Samsunga na tym zegarku, chociaż nie jesteśmy pewni, czy ten ma znaczenie; kilka osób jest gotowych porozmawiać z kontrolowaną głosem sztuczną inteligencję przez zegarek.

Samsung Galaxy Watch czuje się jak smartwatch teraz, a nie jutro. Jego wbudowane oprogramowanie jest imponujące i dobrze prezentuje się na dużym okrągłym wyświetlaczu. To imponujące, że szybko przeglądasz powiadomienia i śledzisz swoje cele fitness, a wszystko to, co można pomylić z tradycyjnym zegarkiem.