Samsung Galaxy Watch – recenzja, test i opinia

Samsung Galaxy Watch to jeden z najbardziej wyrafinowanych smartwatchów, które można dziś kupić dzięki estetycznemu wyglądowi, spójnemu interfejsowi użytkownika i, co najważniejsze, czterodniowemu czasowi pracy na baterii.

To wszystko, co Apple Watch 4 nie ma – na lepsze i na gorsze. Zacznijmy od tego, co lepsze. Zegarek Galaxy wygląda i czuje się jak zegarek z najwyższej półki, z okrągłym futerałem ze stali nierdzewnej i ozdobną ramką. Jest zarówno stylowy, jak i funkcjonalny, ponieważ podobnie jak w poprzednim Gear S3, pierścień obraca się, aby przełączać się między różnymi menu ekranowymi.

Jest to najbardziej satysfakcjonujący sposób poruszania się na smartwatch. Twoje palce nie zakrywają małego, trudnego do precyzyjnego ekranu dotykowego zegarka (problem z jakimkolwiek smartwatchem), a obrotowa ramka to pomysł wyłącznie dla nowszych zegarków Samsunga.

Nie znajdziesz obrotowych ramek obsługiwanych przez Google Wear OS, podczas gdy system watchOS Apple używa mniej intuicyjnego obrotowego cyfrowego przycisku korony na boku. Jest to jeden z dwóch powodów, dla których Galaxy Watch uruchamia oprogramowanie Tizen Samsunga, a nie Wear OS.

Drugim powodem systemu operacyjnego Tizen jest żywotność baterii. Okazało się, że większy 46-milimetrowy zegarek Galaxy trwał cztery dni normalnego użytkowania przez dwa miesiące testów. Sprawdziliśmy wiadomości, otrzymaliśmy ciągłe powiadomienia, śledziliśmy treningi, graliśmy w Spotify i rozmawialiśmy z Bixby, najbardziej przerażającą sztuczną inteligencją Samsunga. Samsung twierdzi, że mniejszy 42mm zegarek Galaxy trwa trzy dni.

Duża różnica między zegarem Galaxy Watch a urządzeniem Gear S3, oprócz dodatkowego akumulatora, polega na tym, że jest on bardziej skoncentrowany na kondycji dzięki dodatkowym czujnikom i ulepszonej aplikacji Samsung Health. Automatycznie wykrywa sześć (rozszerzonych) 39 ćwiczeń – i nadal pomaga ci, gdy jesteś zbyt siedzący, i ma dość dokładny tracker snu. Jest także wodoodporny do 50 metrów, pasując do oceny Gear S3 Sport 5ATM w bardziej dorosłym stylu.

Zegarek Galaxy Watch dziedziczy jednak problemy z poprzednich zegarków Gear, a to, co złe, jest prawie związane z oprogramowaniem. Podstawowe aplikacje Samsunga są dopracowane, ale w sklepie z aplikacjami Galaxy brakuje krytycznych aplikacji innych firm, w szczególności Google Maps, Facebook Messenger i WhatsApp. Asystent głosowy Bixby jest tutaj, ale nie jest on lepszy niż S Voice w zrozumieniu nas, a Samsung Pay nie korzysta z magnetycznej bezpiecznej transmisji (MST), pomimo faktu, że Gear S3 to zrobił.

Samsung Galaxy Watch to bardzo Samsung Gear S4, który nigdy nie był. Jest to aktualizacja wielokrotna, która dodaje oprogramowanie do fitnessu, nowe czujniki i dodatkową hydroizolację do wszystkiego, co lubiliśmy w ubiegłym roku w Gear Sport i Gear S3.

Zanim zaczniemy prawidłowo, warto zauważyć, że jeśli szukasz urządzenia do ćwiczeń fitness, możesz poczekać kilka tygodni, ponieważ są plotki o zegarze Samsung Galaxy Sport, który może być bardziej odpowiedni dla Ciebie.

Rozmiary i wygląd
Wygląda jak prawdziwy zegarek na rękę w porównaniu do zegarka Apple Watch
Większy rozmiar 46 mm wygląda dobrze na naszych średnich nadgarstkach
Okrągły ekran i obrotowy pierścień sprawiają, że jest stylowy, funkcjonalny i trwały
Ekran zajmuje pół sekundy, aby odświeżyć czas i statystyki, gdy budzisz się za każdym razem
Zegarek Galaxy Watch dostępny jest w dwóch rozmiarach: większym rozmiarze 46 mm w dwubarwnej srebrno-czarnej kolorystyce i mniejszym rozmiarze 42 mm w prostym kolorze Midnight Black lub Rose Gold. Próbowaliśmy w obu rozmiarach i zalecamy wersję 46 mm dla większej baterii i większego ekranu dotykowego – wygląda dobrze na średnich nadgarstkach, jeśli nie przeszkadza ci nieco większy zegarek.

Jest to bardziej modne stwierdzenie niż skromny zegarek Apple Watch – nawet z bardziej skoncentrowanym na ekranie monitorem Apple 4. Zegarek Samsunga jest duży, okrągły i ma wyglądać jak zegarek na rękę. Otrzymaliśmy komplementy dotyczące jego projektu, gdy go używaliśmy; zaskoczyło mnie, że był to smartwatch na morzu ludzi noszących zegarek Apple. To się wyróżnia.
W przypadku kolorów obudowy i dołączonych pasków jest mniej różnorodności. Srebrny i czarny zegarek 46 mm ma trzy opcje paska 22mm: Onyx Black, Deep Ocean Blue i Basalt Grey. Mniejszy czarny lub różany zegarek 42 mm ma więcej pasków o średnicy 20 mm: Onyx Black, Lunar Grey, Terakota Red, Lime Yellow, Cosmo Purple, Pink Beige, Cloud Grey i Natural Brown. Samsung sprzedaje dodatkowe paski, a każdy wymienny 22 mm lub 20 mm będzie działał, jeśli chcesz zmienić styl z dnia na dzień.

1,3-calowy ekran Super AMOLED (1,2-calowy w zegarku 42 mm) jest jasny i bogaty w kolory, czego oczekujemy od gwiezdnej technologii firmy Samsung. Łatwo jest zobaczyć wszystko, nawet podczas biegania na świeżym powietrzu, dzięki adaptacyjnym ustawieniom jasności. A inteligentne wykorzystanie czarnych, zwłaszcza w tle, powoduje zmniejszenie liczby pikseli w rozdzielczości 320 x 320. Jedyną wadą jest to, że ekran jest powoli aktualizowany, gdy jest budzony – czas i kroki pokazują stare dane przez pół sekundy. To tak, jakbyś dosłownie wybudził zegarek z drzemki i po chwili odzyskał zmysły.

Ozdobna i funkcjonalna obracająca się ramka ma trzecią charakterystykę: sprawia, że zegarek Samsung Galaxy Watch jest wytrzymały. Weź to od nas – raz na jakiś czas rozbiliśmy wystawiony szklany ekran Apple Watch. Na ekranie jest ochrona ekranu, o wytrzymałości na poziomie militarnym i Corning Gorilla Glass DX +, który zapobiega wgraniu ekranu.

Dwa fizyczne guziki zdobią zegarek Galaxy, a gdy znajdują się po prawej stronie obudowy, Samsung mądrze odsunął je od zwykłej centralnej lokalizacji, co oznacza, że nie są podatne na przypadkowe naciśnięcia na zgięty nadgarstek, jak na innych smartwatchach . To dobrze zaprojektowany zegarek – przynajmniej w ciągu dnia.

Będziesz chciał nosić ten zegarek do łóżka ze względu na jego pomocne funkcje śledzenia snu, ale ostrzegaj: jest duży i niewygodny, aby opuścić go na nadgarstku przez całą noc. Wersja 46 mm jest zawsze obecna 63g i może czuć się jak skała przywiązana do twojego nadgarstka. Jest to jedyny (i jedyny) obszar, w którym będziesz w lepszej formie z wersją 42mm, która waży 49g.