Samsung Galaxy Watch – Oprogramowanie i aplikacje

Oprogramowanie i aplikacje
Interfejs użytkownika jest naszym ulubionym do tej pory na smartwatch
Obejmuje 60 000 tarcz zegarka i playlisty offline serwisu Spotify
Nie znajdziesz Google Maps, WhatsApp, Facebook Messenger, Lyft lub wielu innych aplikacji
Bixby jest po prostu okropny w porównaniu z Asystentem Google i Siri
Samsung Pay nie ma nowatorskiego MST do płatności zbliżeniowych bez NFC
Samsung Galaxy Watch ma wypolerowane oprogramowanie – po prostu nie ma na to wystarczająco dużo. I to jest nasza największa skarga na temat tego smartwatcha.
Podnieś zegarek Galaxy Watch z bezprzewodowego stojaka do ładowania i wita Cię „Cześć” lub „Cześć”, po czym rysuje małą buźkę na okrągłym wyświetlaczu. Jest ciepły, zachęcający i sprawia, że Apple Watch – wyprodukowany przez firmę, która w 1984 roku upomniał się o „mówienie” Macintosha – wydaje się być pozbawiony wyobraźni i pieszy. Wszystko na temat zegarka Samsunga jest bardziej ożywione.

Kiedy przesuwaliśmy się przez menu z obrotową ramką, kolorowe, kreatywne widżety wyróżniały się łatwym do odczytania, ale informatywnym. Widżet pogodowy to świetny przykład. Wyświetla temperaturę i czasami słoneczną ikonę w największej czcionce, z wysokimi i niskimi pod małymi znakami. Występuje niebieski procent opadów i czerwone wskaźniki poziomu UV, które biegną wzdłuż okrągłego obwodu wyświetlacza. Kliknięcie w to menu ujawnia tak samo kolorowe pięciodniowe prognozy.

Każdego ranka witano nas w Daily Briefing, podsumowaniu naszego harmonogramu, pogody i innych ważnych rzeczy. Czasami nasz zaplanowany program nie zgadzał się z zbliżającymi się warunkami pogodowymi, o których warto wiedzieć przed rozpoczęciem dnia.

Widżety i ustawienia Galaxy Watch można dostosowywać do menu rozwijanego szybkich ustawień u góry, a także możesz edytować ikony wierszy szybkich ustawień według własnych upodobań – czego chcieliśmy od systemu watchOS 5 i jeszcze ich nie otrzymaliśmy.

Samsung wprowadził na rynek dwa dodatkowe atuty oprogramowania: Tizen ma nawet 60 000 tarcz zegarka, co daje możliwość wyboru stylu (i możesz rozwijać własne, jeśli nie podoba ci się to, co jest dostępne), a jego współpraca z Spotify pozwala na odtwarzanie muzyki w trybie offline , co jest świetne, jeśli chcesz zrezygnować ze smartfona, ale nie chcesz ręcznie ładować muzyki do 4GB wewnętrznej przestrzeni dyskowej zegarka.

Jeśli Samsung ma coś wspólnego, tworzy dobrze rozplanowany system operacyjny; jeśli coś jest nie tak, firma konsekwentnie nie przyciąga programistów aplikacji na swoją platformę. Jest to również dodatkowy krok do pobrania aplikacji „Gear” (tak, nadal nazywa się to w aplikacji na telefon i sklepie Galaxy Apps). Aplikacje na telefonie nie wyświetlają się automatycznie na zegarku.

Nie ma Google Maps ani oprogramowania do map natywnych dla twojego nadgarstka (aplikacja Mapy tutaj jest dobrą alternatywą dla strony trzeciej), nie ma Lyftu (nawet jeśli Uber jest tutaj); i nie ma Facebooka ani WhatsApp, choć istnieje wiele szkicowych alternatyw, jeśli chcesz zaryzykować prywatność swojej wiadomości.

Możesz otrzymywać powiadomienia o tych wiadomościach, a nawet odpowiadać na nie, ale rozpoczęcie nowej rozmowy spowoduje pobranie telefonu. Podczas gdy Samsung Pay jest obecny, firma wycięła technologię Magnetic Secure Transmission (MST), która uczyniła ją wyjątkową dzięki współpracy z maszynami kart kredytowych innych niż NFC – jednak MST był w zegarkach Gear S3.

Bixby, niekwestionowany asystent głosowy Samsunga na swoich telefonach (i wkrótce głośnik Samsung Galaxy Home), nie jest lepszy od S Voice na Gear S3, do tego stopnia, że brakowało nam Asystenta Google, a nawet czasami miernego Siri, ponieważ zrozumieli nasze polecenia.

Nie każdy potrzebuje asystenta głosowego na zegarku lub dobrego ekosystemu innych firm – wielu programistów aplikacji wycofuje się z platformy watchOS firmy Apple. Dla ciebie posiadanie dobrze wypolerowanego systemu operacyjnego dla podstawowej zawartości może być ważniejsze niż posiadanie głębokiego.