Samsung Galaxy Watch – Fitness

Fitness
Sześć automatycznie śledzonych ćwiczeń i 39 pełnych ćwiczeń
Obejmuje rzadsze do wyposażenia wewnętrznego i trening siłowy
Świetne śledzenie snu, siedzące przypomnienia i wyzwania 1: 1
Potrzebuje lepszego śledzenia czynników stresujących i wyzwań grupowych
Samsung Galaxy Watch kładzie większy nacisk na fitness, dzięki nowym, automatycznie śledzonym treningom. Kolarstwo, trenażer eliptyczny i wioślarstwo łączą się z powracającymi, automatycznie śledzonymi ćwiczeniami chodzenia, biegania i dynamicznego treningu, w sumie sześć ćwiczeń, w których nie musisz się martwić o aktywację z wyprzedzeniem.

Na przykład za każdym razem, gdy chodziliśmy przez 10 minut, zegarek niezawodnie – i często nieoczekiwanie – uruchamiał tracker ćwiczeń, którego zapomnieliśmy aktywować, szybko poruszając się po tętniących życiem ulicach Nowego Jorku. Zawsze było miło odbierać te podpowiedzi i wiedzieć, że Zegarek Galaxy liczył nasze kroki, spalone kalorie i odległość.

Zegarki Samsung śledzą łącznie 39 ćwiczeń, w tym 21 ćwiczeń wewnętrznych i ćwiczeń siłowych, które rzadko oglądamy na eleganckich smartach (LG Watch Sport to drugi wyjątek).

Bieganie
Chodzenie
Jazda rowerem
Pływanie
Inny trening
Bieżnia
Rower treningowy
Waga maszyny
Szkolenie obwodu
Przedłużenia ramion
Wyciskanie
Eliptyczny trener
Przód podnosi
Wędrówki
Boczne podwyżki
Przedłużenia nóg
alpiniści
Pilates
Deska
Podciąganie
Pompki
Maszyna do wiosłowania
Prasy barkowe
Przysiady
Rozciąganie
Joga
Ręczne i automatyczne śledzenie przebiegów było dokładniejsze na zegarku niż na Fitbit Versa (który miał tendencję do nadymania kroków i odległości) oraz ogólną aplikację do śledzenia aktywności smartfona (która znacznie zawyżała kroki i odległość), przy czym wszyscy próbowali wykonać to samo zadanie. Ale zegarek nie był tak udany w śledzeniu przysiadów; Czasami wykonanie pięciu przysiadów na każde trzy liczone nie zainspirowało nas z pewnością siebie.

Przez cały dzień zegarek wibruje, jeśli jesteś zbyt osiodłany, jakby chciał delikatnie poruszyć się. Będzie cię to niepokoić, że wykonasz Torso Twists (i da ci możliwość przełączenia się na inne ćwiczenie) i policz je tak, jak nie wierzysz, że to zrobisz – wynika to ze specyfiki i nie tylko prosić o wstawanie przez minutę na godzinę.

Kolejnym motywatorem jest rzucanie wyzwania znajomym w zakładce „Razem” w Samsungie. Dzięki temu możesz konkurować z kolegą, aby zobaczyć, kto może zużywać więcej energii każdego dnia. Dobrą wiadomością jest to, że twój przyjaciel nie musi mieć nowego Samsunga Galaxy Watch, aby konkurować – tylko zegarek Gear lub aplikację. Zła wiadomość jest taka, że jest to jednoosobowe wyzwanie, więc nie możesz rozgrywać zawodów z grupą przyjaciół.

Odkryliśmy, że nowy moduł do śledzenia stresu Samsunga to zgrabny pomysł, aczkolwiek dość bezcelowy w jego wykonaniu. Jest połączony z ćwiczeniami oddechowymi, które okazały się uspakajające – 15 sekund do wdechu … i 15 sekund do wydechu. Wszystko to byłoby lepsze, gdyby funkcja zarządzania stresem rzeczywiście działała automatycznie, tak jak powinna. Zamiast tego musieliśmy ręcznie zmierzyć nasz stres – w porządku! – i wydaje się, że wszystko opiera się na naszym tętnie. Ostatecznie podkreślaliśmy tylko, że ta funkcja nie działa tak, jak reklamowano.

Śledzenie snu działa tak jak w reklamie – w przeważającej części. Określa on procentową efektywność snu z trzywarstwowym rozkładem czasu w łóżku: nieruchomym, lekkim i niespokojnym snem. Możesz ocenić swój sen i śledzić linię czasową swojego trendu snu, chociaż będziesz musiał wyciągnąć własne wnioski z tych danych – nie ma żadnych wskazówek, jak uzyskać lepszy sen w nocy.

Zegarek Samsung Galaxy śledzi automatycznie tryb uśpienia, a wskaźniki wydają się dokładne. Czuliśmy się zmęczeni noszeniem go na nadgarstku w niektóre noce – jak wspomnieliśmy, wersja 46 mm jest szczególnie duża – ale co noc chodziliśmy spać, nosząc zegarek, ponieważ chcieliśmy śledzić nasze zzzs i zauważyliśmy, że zegarek stracił bardzo mało żywotności baterii nocny.