Samsung Galaxy Watch – Dla kogo ?

Pasek na zegarku Galaxy Watch, jeśli szukasz eleganckiego zegarka, który współpracuje z telefonem Samsung. Działa na innych Androidach, a nawet na iPhonie, ale my mamy najlepsze wrażenia z tego zegarka, gdy został sparowany z naszą Notatką 9. To świetnie, jeśli szukasz powiadomień na swoim nadgarstku i kompleksowego śledzenia kondycji (ale nie tak kompleksowego jako najlepszy zegarek Garmin).

Czy powinienem gokupić?
Tak, jeśli masz telefon Samsung i szukasz najlepszego smartwatcha, z którym możesz go sparować. Inne opcje obejmują kilka zegarków Wear OS, chociaż przebudowa oprogramowania Google jest wciąż w powijakach, a także zegarek Apple Watch, chociaż w ogóle nie działa z telefonami z Androidem. Nadal zalecamy Apple Watch, jeśli korzystasz z iPhone’a; Galaxy Watch nadal będzie działał z iOS, ale głównie z funkcją „czytaj”, a nie „pisz”.

Konkurencja ?

Apple Watch 4 ma ekranową tarczę do cyfrowej tarczy zegarmistrzowskiej dla gęsto upakowanych komplikacji, ale zegarek Samsunga jest nadal lepszy pod pewnymi względami. Zegarek Samsung działa najlepiej na telefonach z systemem Android (i jest technicznie kompatybilny z systemem iOS), podczas gdy Apple Watch 4 działa ściśle z iPhone’ami i jest świetnym towarzyszem dla systemu iOS. Zegarek Galaxy wygląda bardziej jak prawdziwy zegarek, ma cztery razy dłuższą żywotność baterii i może automatycznie śledzić ćwiczenia.

„IWatch” jest lżejszy, mniejszy i ma różnorodne kolory i wykończenia. Wygląda i wydaje się wręcz malutki w porównaniu do zegarka Galaxy Watch, a dla wielu osób będzie to pasowało do ich stylu życia opartego na telefonii komórkowej. Siri jest z pewnością mądrzejsza, wybór innej aplikacji Apple jest lepszy i ma ona zalety takie jak wykrywanie upadku, chociaż główny interfejs nie jest tak szykowny jak Samsunga, szczególnie z obrotową ramką.

Apple Watch 3
Apple Watch 3 jest bardziej zgodny z tym, ile kosztuje Samsung Galaxy Watch, więc dla niektórych osób z ograniczonym budżetem może to być bardziej trafne porównanie. Działa bardzo podobnie do Apple Watch 4, ale ekran ma nieco więcej ramek i nie ma możliwości wykrycia upadku. Rozmiar ekranu to 42 mm i 38 mm, a najprawdopodobniej znajdziesz go w sprzedaży w Czarny piątek i Cyber poniedziałek.

LG Watch Sport
Łatwo zapomnieć o LG Watch Sport, ponieważ marka LG nie wyróżnia się tak bardzo jak Samsung, ale okazało się, że jest to niezawodny, skoncentrowany na kondycji smartwatch Wear OS. Może śledzić różne ćwiczenia w pomieszczeniach, w tym trening siłowy, i nieczęsto zdarza się to na smartwatchach, które wyglądają jak prawdziwe zegarki. Galaxy Watch ma bardziej ozdobny wygląd i dłuższy czas pracy na baterii, ale LG Watch Sport jest godną alternatywą.