Samsung Galaxy Watch – bateria

Zegarek 46 mm ma czterodniową żywotność baterii; jeden test wszedł w skład piątego dnia
Wersja 42 mm jest oceniana na trzydniową żywotność baterii przy znacznie mniejszej pojemności
Pomocny tryb niskiego poboru energii trwał na nas przez ostatnie 2 godziny
Bezproblemowy bezprzewodowy stojak ładujący wykorzystuje micro USB i jest priorytetem – nie trać go!
Dostaliśmy solidne cztery dni z baterii Samsung Galaxy Watch, wykonując trzy różne testy od 100% do 0% w ciągu 12 dni. Nie zrezygnowano z niego za każdym razem, gdy testowaliśmy go w normalnych warunkach, co oznacza brak włączonego wyświetlacza (domyślnie jest wyłączony).

W rzeczywistości, w jednym teście bateria 472 mAh (pojemność 46 mm zegarka) dowiodła, że może ćwiczyć przez część piątego dnia, zanim umrze na naszym nadgarstku. To wszystko podczas korzystania z monitora tętna, ćwiczeń śledzących, śledzenia snu i inicjowania połączenia telefonicznego zainicjowanego przez nadgarstek.

Tryb oszczędzania energii firmy Samsung jest jeszcze bardziej imponujący. Pewnego wieczoru włączyliśmy go z 2% naładowania baterii, a zegarek pozostał przy życiu do końca tej nocy – i nadal mogliśmy otrzymywać połączenia i wiadomości w tym podstawowym trybie. Natomiast tryb niskiego poboru energii w Apple Watch 4 informuje … o czasie.
Znaczny spadek żywotności baterii nastąpił po uruchomieniu stale włączonego wyświetlacza. Czas naświetlania powoduje największe rozładowanie baterii, mimo że ekran jest słabo oświetlony podczas snu.

Mniejszy 42 mm zegarek Galaxy jest oceniany na trzy dni użytkowania, czego można się spodziewać, ponieważ ma mniejszą baterię 270 mAh. Z pewnością przetestujemy to w późniejszym terminie, gdy otrzymamy mniejszy zegarek do przetestowania.

To, czego nie przewidzieliśmy, to że jedyny sposób, by naładować ten smartwatch za pomocą dołączonego cokołu do ładowania bezprzewodowego – nawet szybki bezprzewodowy tablet ładujący Samsung nie naliczyłby opłaty. Tak, Samsung Watch używa specjalnej bezprzewodowej ładowarki, a to oznacza, że ​​możesz łatwo utknąć w martwym Galaxy Watch i musieć wrócić do biura, by przynieść malutki cokół – który, nawiasem mówiąc, używa micro USB, a nie USB -C, kabel.

Rozwiązanie Samsunga? Kup nową bezprzewodową ładowarkę Duo, która ładuje jednocześnie telefon i smartwatch. To także odpowiedź Samsunga dla AirPower firmy Apple.